پارک کوهستانی شهباز

تاریخ تابستان ۱۳۹۸
محل اجرا استان سیستان و بلوچستان، شهرستان چابهار
متراژ ۴۵ هکتار
کارفرما سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار

پروژه مجموعه پارک حاشیه ای کوهستان شهباز، در مسیر بلوار اصلی داخلی منطقه آزاد چابهار و در دامنه کوه‏های شهباز واقع شده است. موقعیت ویژه زمینهای اختصاص یافته به این پروژه، به لحاظ قرار گیری در دامنه کوه و اشراف بخشهای مهمی از این زمینها به دریا، دو چندان شده است، بدنه زیبای کوهستان که خود مانند مجسه یا فرسک، دیواره‏ای تراشیده شده پر از نقوش طبیعی را در حاشیه این زمینها به نمایش گذاشته است، در آن سوی بلوار، زمینهای منتهی به خلیج چابهار و نهایتا ساحل خلیج چابهار با کاربری عمدتا گردشگری و تفریحی قرار گرفته است.

راه حل های ما

برنامه ریزی برای جذب گردشگر و ارائه خدمات مناسب به آنها از یکسو و برنامه ریزی برای حفظ محیط زیست پیرامون این منابع از سوی دیگر از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. با توجه به این موضوع، مجموعه کاربری های متنوع فرهنگی، تجاری، اقامتی ، خدماتی و تفریحی  مورد نیاز گردشگران و کارکنان و شهروندان منطقه آزاد چابهار انتخاب شد.

هایی نظیر زیپ لاین، سورتمه ریلی، بانجی جامپینگ، تله‌سی‌یژ، پل معلق، زمینهای اسکیت، فانوس دریایی، دریاچه و برکه مصنوعی، فضای بازی کودکان، دوچرخه سواری در کوهستان، آبشار مصنوعی، آبنمای آبشاری، باغ مجسمه های سنگی، پینت بال، رصدخانه، پل های تفریحی، بازارچه خوداشتغالی، سینمای روباز در کنار کاربری های خدماتی ، تجاری و فرهنگی در این مجموعه در نظر گرفته شده است.